گرمابی : کاهش درصد بودجه عمرانی عامل رکود صنایع است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

کاهش درصد بودجه عمرانی عامل رکود صنایع است,حمید گرمابی : کاهش درصد بودجه عمرانی عامل رکود صنایع است  ,حمید گرمابی نماینده مردم نیشابور,

کاهش درصد بودجه عمرانی عامل رکود صنایع است

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه بیش از ۷۵ درصد اقتصادمان دولتی است، وقتی سهم بودجه‌های عمرانی کاهش پیدا می‌کند، زنجیروار همه‌ی صنایع از این موضوع تأثیر می‌پذیرند.


حمید گرمابی نماینده مردم نیشابور اظهار داشت: علی رغم اینکه اعلام شده نرخ رشد اقتصادی فراتر از برنامه داشتیم اما چرخ اقتصاد نمی خرد ، این

نشان می دهد آمار ها با واقعیت کسب و کار ها تطبیق ندارد.

نماینده مردم نیشابور در مجلس گفت: مشکلی که بودجه‌ی فعلی و بقیه‌ی بودجه‌ها دارد این است که درصد بخش عمرانی، پایین است،با توجه به اینکه بیش از ۷۵ درصد اقتصادمان دولتی است، وقتی سهم بودجه‌های عمرانی کاهش پیدا می‌کند، زنجیروار همه‌ی صنایع از این موضوع تأثیر می‌پذیرند.

وی ادامه داد: در بودجه ۹۶ و برنامه ششم ۵۰ میلیاد دلار برنامه ریزی کرده ایم جذب شود اما در ساز و کارهای سرمایه گذاری باید چابک تر عمل کنیم و بسترهای لازم را فراهم کنیم.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی افزود: صنعت ما طوری طراحی شده است که یک خروجی حال هرچه باشد بگیریم که نه مردم آن را احساس می کنند و نه ما نمایندگان این را احساس می کنیم البته یکی از علت های آن درآمدهای نفتی است که بازگشت سرمایه مطلوبی در اقتصاد ندارد.

وی ادامه داد: منابع معدنی، نفتی و گازی فراوانی در کشور داریم ولی برای ملموس شدن رشد اقتصادی باید تا آخرین مرحله تولید را در داخل کشور انجام دهیم، به خصوص در مراحل پایانی تولید؛ هر مرحله‌ای که اضافه شود، هم اشتغال بیشتری ایجاد می‌شود و هم ارزش افزوده‌ بالاتری پیدا می‌کند.

گرمابی با بیان اینکه دانش‌بنیان کردن تولیدات باید مورد توجه قرار دهیم افزود: در حقیقت با تولیدات دانش بنیان می‌توانیم ارزش افزوده‌ بسیار بالاتری تولید کنیم که با اتکا به جوانان‌مان می‌شود این کار را انجام داد؛ به خصوص در شرایط پسا برجام می‌توانیم همکاری هدفمندی با خارجی‌ها داشته باشیم و این مسیر را کوتاه‌تر کنیم.

.

منبع : دانا

.

جدیدترین اخبار نیشابور را در سایت نیشابوریا دنبال کنید

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *