کاهش ۵۰ درصدی هزینه‌‌های پرداختی درمان از جیب مردم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

کاهش 50 درصدی هزینه‌‌های پرداختی درمان از جیب مردم, نشست مهندس طاهر موهبتی با فرماندار و نمایندگان نیشابور, نیشابور,

کاهش ۵۰ درصدی هزینه‌‌های پرداختی درمان از جیب مردم

معاون برنامه‌ریزی، هماهنگی، حقوقی و امور حقوقی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شاهد ارتقای جمعیت بیمه شده کشور هستیم تا جایی که ۹۶ درصد مردم زیر پوشش بیمه‌های سلامت هستند که این اتفاقی بزرگ و مثبت است.

نشست مهندس طاهر موهبتی با فرماندار و نمایندگان نیشابور

مهندس طاهر موهبتی در نشست خود با معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور ، نمایندگان مردم شهرستانهای نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی و اعضای هیئت رئیسه دانشکده در محل سالن دیالیز بیمارستان ۲۲ بهمن نیشابور، افزود: با اجرای برنامه تحول سلامت در کشور، هزینه‌‌های درمان از جیب مردم از ۷۰ درصد به نصف کاهش پیدا کرده و متاسفانه هنوز دولت و بیمه‌ها نتوانسته‌اند بخش اهم تعهدات مالی خود را پاسخ دهند و روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها با چنگ و دندان دارند هزینه بیمارستان‌ها را تأمین و مجموعه‌ها را اداره می‌کنند.

وی اظهار کرد: توجه به مناطق محروم، افزایش تعداد خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت در کشور، افزایش صد در صدی و هماهنگ ، از دستاوردهای طرح تحول بوده است تا جایی که در همین نیشابور در سه سال گذشته، تعداد متخصصان از ۷۵ نفر به ۱۳۰ نفر ارتقا یافته است که ۶۰ نفرشان تمام وقت هستند و عملا الان مرکز بهداشتی درمانی بدون پزشک نداریم.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: البته همچنان شاهد مشکلات همچون افزایش بیماری‌های جدید و ساختمان‌های فرسوده هستیم که باید به‌دنبال رفع آنها باشیم.

مهندس موهبتی با بیان اینکه حاکمیت نظام اسلامی در قالب‌های سند چشم‌انداز ۱۴۰۴، سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری درحوزه سلامت، سیاست‌ها و احکام برنامه توسعه پنجم و ششم کشور به موضوع سلامت توجه ویژه‌ای کرده است، خاطرنشان کرد: نگاه مقام معظم رهبری به مقوله سلامت، مشخص بوده و جمله معروف ایشان نیز بر تاکید به سلامت است که بیمار جز رنج بیماری، رنج دیگری نداشته باشد .

او در پاسخ به مطالبات مسئولان نیشابور در خصوص ارتقای دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه یادآور شد: طرح آمایش وزرات بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ابلاغی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی محدودیت‌هایی برای توسعه آموزش عالی ایجاد کرده که در مجموع خوب ولی آسیب‌هایی هم داشته است که برای نمونه نصیب نیشابور شده است.

وی با بیان اینکه ، البته باید با افزایش رشته‌ها، تخت‌ها، تجهیزات و پرسنل جبران برخی کاستی‌ها شود، اضافه کرد: باید قدر پست ها و مسئولیت‌ها را بدانیم که این جایگاه‌ها سبب رضایتمندی مردم گرفتار و در نهایت سبب رضایت حضرت پروردگار می‌شود.

.

منبع : روزنه

.

جدیدترین اخبار نیشابور را در سایت نیشابوریا دنبال کنید

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *