چهار روستای جداشده از فیروزه در سال ۱۳۹۵ چقدر جمعیت داشته اند؟

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

چهار روستای جداشده از فیروزه

چهار روستای جداشده از فیروزه در سال ۱۳۹۵ چقدر جمعیت داشته اند؟

با ارتقای بخش خوشاب در سال ۱۳۸۹ که همراه با تخلفات گسترده و الحاق و انتزاع های مخفیانه در معاونت سیاسی استانداری وقت خراسان رضوی صورت گرفت ، دو روستای فرخار و چزگ از بخش طاغنکوه شهرستان فیروزه ، انتزاع و به بخش مرکزی شهرستان جدید التاسیس خوشاب الحاق شد و همچنین دو روستای جمبرجوق و رباطی شاهزاده هم از بخش طاغنکوه انتزاع و به بخش مشکان شهرستان خوشاب الحاق شدند.

البته مسولان متخلف در استانداری خراسان رضوی در زمان تهیه گزارش توجیهی ایجاد شهرستان خوشاب ، علاوه بر این چهار روستا ، روستای افچنگ از بخش مرکزی سبزوار را هم جدا و به شهرستان خوشاب پیوند دادند، که البته به خاطر کاهش ریسک لو رفتن تخلف بزرگ مسولان تقسیمات کشوری وقت در استانداری ، ?افچنگ را هم در طرح توجیهی ارسالی جزو بخش طاغنکوه قلمداد کردند و زمانی که طرح در دولت وقت (دولت فخیمه احمدی نژاد!!!!!)بدون هیچ گونه هماهنگی با مردم این روستاها و مسولان محلی به تصویب رسید و سبب خوشحالی مردم خوشاب و سبزوار گردید، کسی در باره عواقب طرح سوالی نکرد و علیرغم پیگیری های فراوان ، هنوز هم این روستاها به شهرستان های اصلی خود برنگشته اند. البته مردم چهار روستا و مسولان محلی از سال ۱۳۸۹ که شهرستان خوشاب تاسیس شده ، قسمت کوچکی از مصوبه دولت را روی کاغذ نگه داشته و در عمل تا کنون اجرا نکرده اند و حکم دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی و امور اداری مختلف مثل آموزش و پرورش و برق و بهداشت و … پس از ۷ سال از ارتقای خوشاب هنوز توسط ادارات شهرستان فیروزه و بخشداری طاغنکوه انجام می گردد.

این روستاها بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵ جزو شهرستان خوشاب محسوب شده اند و جمعیت آنها به شرح ذیل است:فرخار (۹۱۳ نفر ) ، چزگ (۵۵۳ نفر ) ،رباطی شاهزاده (۳۷۱ نفر ) و جمبر جوق (۷۴۷ نفر ) که جمع آنها بالغ بر ۲۵۸۴ نفر می باشد.

در حالی که جمعیت شهرستان فیروزه در سرشماری سال فوق ۳۷۵۳۹ نفر اعلام شده که این چهار روستا در سر جمع آمار شهرستان خوشاب منظور شده است.جمعیت شهرستان خوشاب نیز در این سال و با جمعیت چهار روستای فوق ۳۷۱۸۱ نفر اعلام شده است. که البته در واقع باید جمعیت شهرستان فیروزه با این چهارروستا که همچنان در حوزه اجرایی شهرستان فیروزه قرار دارند برابر ۴۰۱۲۳ نفر اعلام می شد و جمعیت شهرستان خوشاب با کسر این چهار روستا برابر ۳۴۵۹۷ نفر اعلام می شد.

 

چهار روستای جداشده از فیروزه در سال ۱۳۹۵ چقدر جمعیت داشته اند؟

منبع: روزنه

جدیدترین اخبار نیشابور را در سایت نیشابوریا دنبال کنید

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *