پیش ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پیش ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا , ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا , انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ,

پیش ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا

مسئول کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات نیشابورگفت: داوطلبان ثبت نام در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر وروستا می توانند نسبت به پیش ثبت نام خود دردفاتر پیش خوان خدمات دولت اقدام نمایند.

باقر صدیقی با اعلام این خبر اظهار داشت: در انتخابات آتی با فراهم ساختن شرایط، این امکان فراهم شده تا هریک از داوطلبان ثبت نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر وروستا می توانند از ۲۵اسفندماه نسبت به پیش ثبت نام خود در کافی نت ها ودفاتر پیش خوان خدمات دولت اقدام نمایند .

مسئول روابط عمومی معاونت استانداری وفرمانداری نیشابور درتشریح بیشتر این موضوع تأکید کرد: برابر اعلام ستاد انتخابات وزارت کشور؛ افراد واجد صلاحیت که گواهی عدم سوءپیشینه خود را دریافت کرده اند می توانند در زمان قانونی ثبت نام یعنی از ۳۰اسفندماه برای نهایی کردن ثبت نام خود به فرمانداری و بخشداری های محل زندگی خود مراجعه کنند.

وی افزود:این زمان به مدت هفت روز یعنی تاپایان وقت اداری ششم فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

صدیقی اظهار داشت: افرادی که داوطلب شوراهای اسلامی در روستاها هستند؛ می بایست در تاریخ مذکور به بخشداری ها مراجعه کنند و داوطلبان شوراهای اسلامی شهرها نیز باید با مراجعه به فرمانداری ها برای ثبت نام اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد: براساس تبصره ۳ ماده ۲۶ قانون انتخابات، یکی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا، ارائه گواهی عدم سوء پیشینه است.

صدیقی با بیان این که پیش بینی می شود در زمان ثبت نام با تراکم مراجعه کننده برای اخذ گواهی سوء پیشینه مواجه شویم تصریح کرد: از تمام داوطلبان عزیز که قصد داوطلب شدن دارند تقاضا می شود از هم اکنون برای صدور گواهی سوء پیشینه اقدام کنند چرا که در زمان ثبت نام نباید سه ماه بیشتر از زمان صدور گواهی گذشته باشد.

مسئول کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات نیشابورهمچنین در خصوص شرایط ثبت نام داوطلبان پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت:

الف) تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران

ب) حداقل سن ۲۵ سال تمام

ج) اعتقاد و التزام عملی به اسلام و ولایت مطلقه فقیه

د) ابراز وفاداری به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

هـ) دارا بودن سواد خواندن و نوشتن برای شورای روستاهای تا دویست خانوار و داشتن مدرک دیپلم برای شورای روستاهای بالای دویست خانوار، داشتن حداقل مدرک فوق دیپلم و معادل آن برای شورای شهرهای تا بیست هزار نفر جمعیت، داشتن حداقل مدرک لیسانس یا معادل آن برای شورای شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت

صدیقی با اشاره به قوانین مربوط بیان کرد:

تبصره ۱ (الحاقی۹۲.۱.۲۷) کسانی که در دوره های قبل عضو شورا بوده اند به شرطی که در همان محل کاندیدای عضویت در شورا باشند، از شرط مدرک معافند.

تبصره ۲ (الحاقی۹۲.۱.۲۷) هیأت های اجرایی و نظارت در صورت ضرورت، تأییدیه مدارک تحصیلی ثبت نام کنندگان را اخذ می نمایند.

و) دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم از خدمت برای مردان

تبصره ۱- اقلیت های دینی شناخته شده در قانون اساسی به جای اسلام باید به اصول دین خود اعتقاد و التزام عملی داشته باشند.

تبصره ۲- اعضای شوراها باید در محدوده حوزه انتخابیه خود سکونت اختیار نمایند. تغییر محل سکونت هر یک از اعضاء شورا از محدوه حوزه انتخابیه به خارج از آن موجب سلب عضویت خواهد شد.

باقر صدیقی درپایان توضیح داد: با توجه به اصلاحیه سال گذشته نمایندگان محترم (قانون انتخابات شوراهای اسلامی)تعداد اعضای شورای اسلامی شهرهایی چون نیشابور از۱۳به ۹نفر کاهش یافته است ودرهرکدام از شهرهای اقماری؛بار،چکنه،عشق اباد،درود،قدمگاه وخرو۵نفر به عنوان شورای اسلامی انتخاب خواهند شد.

.

منبع : روزنه

.

جدیدترین اخبار نیشابور را در سایت نیشابوریا دنبال کنید

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *