پيشکسوت هنرشناس فرش نيشابور درگذشت

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پيشکسوت هنرشناس فرش نيشابور درگذشت,حاج عزت اله ناصري,هنرشناسان فرش,

پيشکسوت هنرشناس فرش نيشابور درگذشت

حاج عزت اله ناصري يکي از قديمي ترين هنرشناسان فرش، جاجيم، گليم و صادرکنندگان قديمي اين دسته از توليدات نيشابور به علت ايست مغزي درگذشت.

حاج عزت اله ناصري در سال ۱۳۳۸ در نيشابور به دنيا آمدو در عرصه فرش، جاجيم، گليم خدمات خوبي به توليدکنندگان دستباف ارائه کرد و جزء موثران گرداننده چرخ اقتصاد هنر فرش نيشابور با حضور در هامبورگ آلمان و ترکمنستان، معرف اين هنر اصيل ايراني به خريداران اروپايي، آمريکايي و آسياي ميانه بود.

حاج عزت اله ناصري با داير کردن غرفه در مجموعه فرهنگي، گردشگري رياط عباسي و عضويت در هيئت امناي اين مجموعه تاريخي، قوت قلب هنرمندان بود.

اين پيشکسوت هنرشناس فرش نيشابور در مقطع به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي همگام با آحاد مردم عليه رژيم پهلوي مبارزه کرد و به عنوان اولين رئيس کميته انقلاب اسلامي نقش موثري در تامين امنيت مردم ايفا کردکه از او دو فرزند پسر و دو فرزند دختر به يادگار مانده است.

حاج عزت اله ناصري يکي از قديمي ترين هنرشناسان فرش، جاجيم، گليم و صادرکنندگان قديمي اين دسته از توليدات نيشابور به علت ايست مغزي درگذشت و پيکر او با حضور جمعي از مردم و هنرمندان و مسئولان اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري نيشابور تشييع و در آرامستان بهشت فضل به خاک سپرده شد.

.

منبع : روزنه

.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *