همایش پویش ملی مبارزه با سرطان در نیشابور

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

همایش پویش ملی مبارزه با سرطان در نیشابور,همایش پویش ملی مبارزه با سرطان در نیشابور, سرطان,

همایش پویش ملی مبارزه با سرطان در نیشابور

همایش پویش ملی مبارزه با سرطان برگزار شد

هم زمان با هفته مبارزه با سرطان پویش ملی مبارزه با سرطان باحضور سرپرست معاونت استانداری وفرمانداری نیشابور، رؤسا، اساتید و دانشجویان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی،خیرین وتنی چند از مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان بامشارکت دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی ودانشکده علوم پزشکی درمحل سالن عطار دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور برگزار شد.

سرپرست معاونت استانداری وفرمانداری ویژه این شهرستان درحاشیه برگزاری این همایش با اشاره به اینکه با صنعتی شدن مواد غذایی و پیر شدن جمعیت شاهد تغییر در الگوی بیماری ها هستیم اظهار کرد:علت عمده مرگ و میر ها در جامعه بیماری های قلبی و عروقی،فشار خون،دیابت و سرطان است.

سعید شیبانی افزایش و ارتقای سلامت عمومی جامعه، آگاهی مردم و پیش گیری از بیماری سرطان را ازجمله اهداف برگزاری این همایش برشمرد و تصریح کرد: اصلاح باورهای نادرست مردم در خصوص سرطان از جمله درمان ناپذیر بودن آن وهمچنین جلب مشارکت سیاستگزاران و مجریان سلامت در کنترل عوامل خطر سرطان ازدیگر این اهداف می باشد.

نماینده عالی دولت درنیشابور با بیان اینکه یکی ازعلل مهم و شایع مرگ ومیردراین شهرستان سرطان است که این میزان متأسفانه ۴درصد از میانگین کشوری بالاتراست افزود: براساس اعلام مسئولان بهداشت ودرمان نیشابور، آمار سرطان درنیشابور۷/۱۶درصد وشاخص کشوری ۵/۱۲ درصد می باشد.

وی با اشاره به صدمات وخطرات استفاده ازدخانیات به ویژه سیگار وقلیان وتأثیر آن دربروزبیماری سرطان ادامه داد:متاسفانه حدود۱۲درصد مردم جامعه مصرف کننده دخانیات هستند که این مصرف در جوامع امروزی بین جوانان ونوجوان افزایش داشته است.

رئیس کارگروه سلامت وامنیت غذایی شهرستان خاطرنشان کرد:مصرف بالای نمک،قند،چیپس ،پفک،غذاهای فس وفود و روغن هم می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

شیبانی یکی از بهترین راهکارهای مقابله و پیشگیری با این بیماری را اصلاح شیوه زندگی وآشنایی با اصول ده گانه در پیشگیری از سرطان عنوان واظهار امیدواری کرد:این همایش که با شعار سرطان قابل پیشگیری و درمان است، با خود مراقبتی و امید وبا مشارکت دانشکده علوم پزشکی ودانشگاه آزاد اسلامی برگزارشدمی تواند هماهنگی بین گروه های هدف پویش ازجمله مردم به ویژه نوجوانان و جوانان،بیماران و خانواده ها،سیاستگزاران و مجریان خارج حوزه سلامت و.. را داشته باشد.

گفتنی است:۱بهمن ماه الی ۷بهمن ماه هفته مبارزه با بیماری سرطان است.

.

منبع : روزنه

.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *