نماینده مجلس: خرید اجناس خارجی فرهنگ و عادتی غلط است

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

نماینده مجلس: خرید اجناس خارجی فرهنگ و عادتی غلط است, خرید اجناس خارجی فرهنگ و عادتی غلط است,فرهنگ سازی خرید اجناس ایرانی,

نماینده مجلس: خرید اجناس خارجی فرهنگ و عادتی غلط است

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی گفت: به رغم کیفیت بالای بسیاری از اجناس تولید داخل مردم برای خرید اجناس خارجی تمایل بیشتری نشان می دهند که نشان دهنده رواج فرهنگ و عادتی غلط در جامعه است.

حمید گرمابی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار  افزود: با فرهنگ سازی می توان این تصور غلط را اصلاح کرد بنابراین رسانه ها نقش و وظیفه مهمی در این زمینه دارند.
وی ادامه داد: در همین چارچوب برنامه های صدا و سیما بر فرهنگ و اقتصاد جامعه تاثیر و می تواند در فرهنگ سازی و ترغیب مردم نسبت به خرید تولیدات داخلی تاثیرگذار باشد.
این نماینده مجلس گفت: با این وجود فیلمها و سریالهای تولیدی صدا و سیما نشان می دهد این سازمان توجهی به این موضوعات نداشته و برنامه مدون و راهبردی کاملی در ارتباط با حمایت از کالای داخلی در آن به چشم نمی خورد.
گرمابی افزود: شب عید زمان فروش محصولات بسیاری از اصناف بوده و هموطنان با خرید کالای ایرانی ضمن حمایت از صنایع داخلی برای جوانان جویای کار ایجاد اشتغال می کنند.
وی ادامه داد: خرید هر کالای ایرانی باعث ایجاد اشتغال برای جوانان تحصیلکرده ای می شود که ممکن است در هر خانواده ای نظیر این افراد وجود داشته باشد.
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: شیوه زندگی کاری و شخصی مسئولان و پایبندی آنان به خرید کالای داخلی نیز در ترغیب مردم به استفاده از تولیدات ملی موثر است.
وی افزود: از طرفی دولت نیز طی دستور العملی همه دستگاهها را از خرید کالای خارجی منع کرده مگر اینکه در داخل کشور از آن کالا تولید نشود و معتقدم به صورت کلی طبق این دستورالعمل رفتار می شود.
گرمابی ادامه داد: مصرف کننده برای حمایت از تولیدکننده داخلی می تواند از توقعاتش کم کند و با کیفیت پائین تر و قیمت بالاتر خرید کند اما این ضرر حد و حدود مشخصی دارد و مصرف کننده ایرانی باید کالایی با قیمت و کیفیت مناسب در اختیار بگیرد.

.

منبع : ایرنا

.

جدیدترین اخبار نیشابور را در سایت نیشابوریا دنبال کنید

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *