مهلت ۱۰ روزه به باشگاه های ورزشی غیر مجاز نیشابور

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مهلت ۱۰ روزه به باشگاه های ورزشی غیر مجاز نیشابور,باشگاه های ورزشی غیر مجاز نیشابور, باشگاه های ورزشی,

مهلت ۱۰ روزه به باشگاه های ورزشی غیر مجاز نیشابور

دبیر شواری ورزشی شهرستان نیشابور گفت :۱۲۰ باشگاه ورزشی بخش خصوصی در نیشابورایجاد شده‌است که۱۰ واحد آن بدون مجوز هستند .
رضا تر شیزیان افزود : به این ۱۰ واحد مهلت داده شده است تا اقدام قانونی انجام دهند در غیر این صورت مطابق مواد قانونی پلمپ می‌شوند.


او توضیح داد: ۱۵ باشگاه نیز در حال تکمیل مدارک هستند و بقیه باشگاه‌ها مجوزدار هستند که البته ۱۶ باشگاه هم مختص بانوان است و تعدادی از آنها دارای واحدهای بانوان و آقایان هستند.
وی با اشاره به وجود فقط یک باشگاه ورزشی در روستاهای شهرستان( روستای فرخک) این را یکی از نقاط ضعف ورزش نیشابور برشمرد و خواستار مشارکت شوراها و دهیاری‌ها برای تشویق مردم به ایجاد باشگاه‌های روستایی درنیشابور شد.
او گفت: سرانه اماکن ورزشی نیشابور ۴۸ سانتی‌متر مربع به ازای هر نفر است که با نرخ متوسط استان خراسان رضوی تقریبا برابر است و البته از استاندارد کشور که یک متر مربع است خیلی عقب هستیم.
این مسئول محلی با بیان این که به‌دنبال احیای تشکیل شورای ورزش نیشابور به ریاست فرماندار و تشکیل مجمع خیران ورزش‌یار هستیم، اطلاع داد: ۵۰ درصد سهم ورزش نیشابور توسط این اداره و بقیه توسط ادارات دیگر چون آموزش و پرورش ،بسیج، تیپ ۲۱، مراکز دانشگاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران، مخابرات، اداره برق(رفانیر) و سایر ادارات سازماندهی و اداره می‌شود.
ترشیزیان گفت : در سال ۸۹ آمار ورزشکاران شهرستان ۱۱ هزار نفر بود که این آمار در دو سال گذشته به ۹۱۹۰ نفر و در سال جاری تا الان به ۸۳۰۰ نفر کاهش یافته است که این افت فاحش نتیجه کم‌کاری اداره ورزش و هیا ت های ورزشی است
رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور با بیان این که الان ورزش نیشابور در گروه آقایان ۱۱ نفر و در گروه بانوان هفت نفر مدال‌آور مسابقات آسیایی و جهانی دارد، اضافه کرد: نیشابور در رشته‌های سنگ‌نوردی، دو و میدانی، کاراته و شنا، ملی‌پوش دارد و ما هم در این زمینه خود را برای المپیک ۲۰۲۰ آماده می‌کنیم.
ترشیزیان اضافه کرد: با اعتبارات قطره‌چکانی نمی‌شود هیا ت ورزشی و اداره ورزش و جوانان را مدیریت کرد و هدف از راه‌اندازی و فعال کردن هیا ت، برداشتن بار از روی دوش مسئولان اداره، تامین مالی ورزش و موضوع پاسخگویی برای ورزشکاران است.
به گفته وی، تکلیف روسای هیا ت های ورزشی فوتبال، والیبال، ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی محلی، جودو، ورزش‌های باستانی و زورخانه‌ای، شنا و کاراته شهرستان مشخص شده است.

.

منبع : اطلاعات

.

جدیدترین اخبار نیشابور را در سایت نیشابوریا دنبال کنید

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *