محمدرضا شفيعي كدكني با چراغ و آینه آمد!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

محمدرضا شفيعي كدكني,چراغ و آینه ,کتاب چراغ و آینه ,كدكن,نیشابور,اخبار نیشابور,مفاخر نیشابور,مشاهیر نیشابور,

محمدرضا شفيعي كدكني با چراغ و آینه آمد!

محمدرضا شفیعی کدکنی با کتاب تازه ای به بازار نشر آمد. كتاب جديد شفيعي كدكني با نام «با چراغ و آينه؛ در جست‌وجوي ريشه‌هاي تحول شعر معاصر ايران» در ۷۶۸ صفحه با قيمت ۲۷هزار تومان از سوي نشر سخن منتشر شده است.

نويسنده در اين كتاب به بررسي تأثير ترجمه‌ي آثار ادبيات جهان بر شعر معاصر فارسي مي‌پردازد. او پس از پرداختن به مجموعه‌ي عوامل مؤثر اجتماعي ـ سياسي در انقلاب مشروطه و پيش از آن بر شعر فارسي، به تبيين زمينه‌ها و چگونگي تأثير ترجمه بر شعر معاصر ايران مي‌پردازد و معتقد است، «تحولات شعر مدرن فارسي در قرن اخير، تابعي است از متغير ترجمه‌ي ادبيات و شعر اروپايي در قلمرو زبان پارسي».

.

شفيعي كدكني كتاب «با چراغ و آينه» را به ايرج افشار تقديم كرده است.

محمدرضا شفيعي كدكني ۱۸ شهريورماه سال ‌۱۳۱۸ در كدكن متولد شده است. او در حوزه‌ي شعر، تحقيق و نقد ادبى، سبك‏‌شناسى شعر فارسى و عرفان ايرانى، آثار بسيارى منتشر كرده است. از جمله آثار اين شاعر و استاد زبان و ادبيات فارسي به «قلندريه در تاريخ»، «موسيقى شعر»، «اين كيمياى هستى»، «ادوار شعر فارسى»، «شعر معاصر عرب»، «شاعر آينه‌ها» (بررسي سبك هندي و شعر بيدل)، «تازيانه‌هاي سلوك» (نقد و تحليل چند قصيده از سنايي)، «نوشته بر دريا» از ميراث عرفاني ابوالحسن خرقاني، «چشيدن طعم وقت» از ميراث عرفاني ابوسعيد ابوالخير و تصحيح «اسرارنامه»، «مصيبت‌نامه»، «منطق‌الطير» و «مختارنامه»ي عطار نيشابوري مي‌توان اشاره كرد.

.

همچنين مجموعه‌هاي شعر «زمزمه‌ها»، «شب‌خواني»، «از زبان برگ»، «در كوچه‌باغ‌هاي نشابور»، «مثل درخت در شب باران»، «از بودن و سرودن»، «بوي جوي موليان»، «مرثيه‌هاي سرو كاشمر»، «خطي ز دلتنگي»، «غزل براي گل آفتابگردان»، «ستاره‌ي دنباله‌دار» و «در ستايش كبوترها» از ديگر آثار اين او هستند.

 

محمدرضا شفيعي كدكني با چراغ و آینه آمد!

منبع : روزنه

جدید ترین اخبارفرهنگی را درسایت نیشابوریا دنبال کنید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *