فعالیت ۱۲۰ ایستگاه خدمات رسانی به زائران پیاده در شهرستان نیشابور

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

زائران پیاده در نیشابور , زائران پیاده در شهرستان نیشابور

فعالیت ۱۲۰ ایستگاه خدمات رسانی به زائران پیاده در شهرستان نیشابور

۱۲۰ ایستگاه خدمات رسانی به زائران پیاده امام رضا (ع) در محور مواصلاتی نیشابور به مشهد مقدس فعال می باشند.

معاون فنی وعمرانی فرمانداری نیشابور گفت: با توجه به افزایش تعداد کاروانهای پیاده در دهه آخر صفر با تدابیر صورت گرفته امسال به طور روزانه ظرفیت اسکان و پذیرایی از ۳۰هزار زائر فراهم شده است که قابلیت افزایش تا۵۰هزارنفررا نیز دارند.

عبدالناصر عرب پور با اشاره به برگزاری جلسات متعدد ستاداجرایی خدمات سفرشهرستان اظهار کرد: بافعال شدن ۱۲۰ایستگاه خدمات رسانی و پذیرایی واسکان حدود۱۰۰هزار زائر و آماده شدن ۵۰چشمه سرویس بهداشتی سیار،میزبانی زائران پیاده امام رضا(ع) درمحورمواصلاتی نیشابور به مشهد مقدس صورت می پذیرد .

وی تأمین سلامت زائران پیاده را از دغدغه ی مسؤلان شهرستان برشمرد و درخصوص برنامه های صورت گرفته دراین خصوص گفت: درحال حاضرعلاوه برپایگاه های جاده ای امدادهلال احمر، کارشناسان وبازرسان دانشکده علوم پزشکی نیز امکانات خود را جهت تحقق این مهم بسیج کرده اند.

جانشین ستاد خدمات سفر نیشابور، برنامه های فرهنگی را از مهم ترین محورهای مد نظر ستاد خدمات سفر زائران پیاده جهت ارتقای کیفی این آیین ارزشمند عنوان کرد و افزود: تلاش شده است نگاه مسوولان و کارگزاران در ادارات دولتی به مقوله ی زیارت پیاده همچون نگرش این زائران، نگاهی معنوی باشد لذا حضور مبلغان همراه کاروان ها و نیزحضور درمحل اقامت گاه های زائران جهت بصیرت افزایی در زائران، تهیه بسته های فرهنگی با همکاری دستگاه های اجرایی ذی ربط و توزیع آن در مبادی ورودی و ایستگاه های استقبال از زائران از جمله ی این برنامه هاست.

وی برضرورت مدیریت یکپارچه و تمهیدات لازم برای ارائه خدمات پشتیبانی،امدادی،اسکان،اطلاع رسانی،حمل ونقل، ذخیره سازی و سوخت رسانی توسط دستگاه های شهرستان تأکید و توصیه کرد:زائرانی که در مسیر مشهد قرار می گیرند حتما شرایط جوی را رصد کنند و پوشاک گرم و بادگیر به همراه خود داشته باشد.
عرب پوراضافه کرد: نیروهای آتش نشانی نیز موظف شده اند ضمن بازدید از اماکن اقامتی یادشده، ایمنی وسایل گرمایشی را بررسی و از وقوع حوادث ناگوار برای زائران جلوگیری کنند.

برنامه ریزی برای حمل و نقل زائران:

معاون فنی وعمرانی فرمانداری نیشابور به برنامه ریزی های انجام شده در حوزه ی حمل و نقل نیز اشاره کرد و گفت: علاوه بر تقویت حمل و نقل ریلی و زمینی به مقصد خارج از شهرستان و استان ۵ رام قطار همراه با ارائه خدمات مسافری تمامی قطارهای عبوری نیز انتقال زائران را پوشش می دهند.

وی همچنین درموردتدابیر اتخاذ شده جهت اسکان زائران پیاده گفت: همه ی امکانات و فضاهای قابل اسکان موجود شامل مواقیت الرضا (ع)، تکایا، مساجد، بقاع متبرکه، اماکن ورزشی و مدارس با کمک خیران و دستگاه های اجرایی به وسایل گرمایش پتو و سایر ملزومات زائران تجهیز شده است.

گفتنی است تعداد ۱۲۰ پایگاه وایستگاه خدمات رسانی، شامل ۶۳ پایگاه در بخش میان جلگه،بخش مرکزی و داخل شهر نیشابور، ۵۷ پایگاه در بخش زبرخان؛ با ظرفیت پذیرش واسکان ۳۰ هزار زائر درهرشب با قابلیت افزایش تا ۵۰هزارنفر درهرشب،توسط ستاد خدمات سفرشهرستان تجهیز وآماده ارائه خدمت به زائران می باشدودر طول زمان اسکان واستقبال از زائران علاوه بر اقدامات پذیرایی صبحانه؛نهاروشام توزیع بسته های فرهنگی، سخنرانی، قرائت زیارت عاشورا و مداحی در بقاع متبرکه طول مسیر نیزاجرا می شود.

.

منبع: روزنه

.

جدیدترین اخبار نیشابور را در سایت نیشابوریا دنبال کنید

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *