رونمایی از اثر« فرشته سیمرغ فیروزه ای » در نیشابور

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

فرشته سیمرغ فیروزه ای,سیمرغ فیروزه ای,

رونمایی از اثر« فرشته سیمرغ فیروزه ای » در نیشابور

حمید عم رضا هنرمند برجسته فیروزه تراش نیشابوری اثر« فرشته سیمرغ فیروزه ای » را برای نخستین بار رونمایی کرد.

هنرمند سفیر سیمرغ فیروزه ای نیشابور دراین خصوص اظهارکرد: این اثر هنری نشان دهنده از سنگ فیروزه نیشابور وپرنده سیمرغ افسانه ای منطق الطیر عطار نیشابوری است که خود تجلی دوباره ازدیار شمس الشموس را دارد.

.

حمید عم رضا گفت: « فرشته سیمرغ فیروزه ای » را با استفاده از فلز گرانبهای طلای سفید به وزن۶۰۰/۱۵ گرم به صورت قاب دور وبر روی طلای استفاده شده دور تا دور آن بانگین برلیان اصل درجه یک سفید پاک به وزن ۵۹ سوت مخراج شده ،کار کرده ام .

وی خاطرشان کرد: این اثر هنری تمام آن با کار دست ساخته شده که طراحی وساخت آن ۲۰روز به طول انجامیده است که ما در کنار فیروزه هیچ وقت تنها نیستیم .

عم رضا یادآورشد: ابعاد اثر هنری « فرشته سیمرغ فیروزه ای » با فلز ۸*۱۰ سانتیمتر و سنگ ۴*۶ سانتیمتر اجرا گردیده است .

وی عنوان کرد: در این اثر طلای سفید به وزن۶۰۰/۱۵ گرم ، سنگ فیروزه ۶۰۰/۱۲ گرم و برلیان اصل درجه یک سفید پاک به وزن ۵۹ سوت استفاده شده است.

.

این هنرمند نیشابوری تاکید کرد: من این اثر را با هدف« باشد یادگاری از ما برای شما » ساخته ام که امیدورام در سالروز بزرگداشت عطار نیشابوری در ۲۵فروردین سال۹۷ کتابی با همین نام «فرشته سیمرغ وفرشته فیروزه » منتشرگردد.

هنرمند سفیر سیمرغ فیروزه ای نیشابور تصریح کرد:متاسفانه طی سالیان گذشته هیچ برنامه مدونی از سوی مسئولین درخصوص نقش آفرینی وکارآفرینی سنگ فیروزه انجام نگرفته که امیدواریم با عنایت به نام گذاری امسال توسط مقام معظم رهبری با عنوان« اقتصاد مقاومتی ، تولید واشتغال» این مهم به سرانجام برسد.

.

رونمایی از اثر« فرشته سیمرغ فیروزه ای » در نیشابور

منبع: روزنه

جدید ترین مطالب گردشگری نیشابور را درسایت نیشابوریا دنبال کنید

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *