ده نكته در اسباب بازی كودك

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ده نكته در اسباب بازي كودك, اسباب بازي كودك,فرزند پروری

ده نكته در اسباب بازي كودك

تنها كار كودك بازي است كه در طبيعت او قرار داده شده است كودك با اين كارش انرژي اش را تخليه مي كند ، نيروي تفكر و تعقل خود را بكار انداخته و تقويت مي كند ، با همسالانش ارتباط دوستي و عاطفي برقرار نموده و از درون خود خارج مي شود و… بنابراين مي توان گفت بازي نقش بسيار مهمي در زندگي فردي و اجتماعي كودك دارد و در اين ميان اسباب بازي را بايد همه چيز كودك حساب كرد كه به آنها عشق ورزيده و از بازي با وسايلش لذت مي برد.

والدين عزيز بايد در انتخاب و خريد و نيزدر بازي كودك به چند نكته توجه نمايند:

۱-در موقع خريد اسباب بازي را متناسب با سن تقويمي و هوشي فرزندتان انتخاب كنيد و از استاندارد بودن آنها نيز اطمينان لازم را حاصل نماييد.

۲-رنگهاي روشن و شاد و متنوع را در اسباب بازي برگزينيد تا توجه كودك بيشتر به وسايلش جلب شود ضمنآ اسباب بازيها بايد نرم و ضد حساسيت نيز باشند .

۳-براي كودكان زير چهار سال اسباب بازيهايي كه قطعات ريز قابل مجزا شدن دارند ونيز قابل مكيدن و يا جويدن هستند نخريد چون احتمال دارد سبب خفگي او شود همچنين وسايل بازي كه لبه تيز دارند مي توانند سبب آسيب ديدگي صورت و چشم كودك شود .

۴-براي اطفال چون قدرت و توانايي بازي را ندارند و فقط قادر هستند اجسام را در دستان خودشان بگيرند جغجغه و امثال آن مي تواند بسيار سرگرم كننده ، جذاب و هيجان انگيز باشد اما بايد توجه كرد كه نبايد صداي آن ناهنجار و غير قابل تحمل باشد در اينصورت مي تواند به شنوايي او آسيب وارد نمايد.

۵-اسباب بازيهاي شكسته، مستهلك و غير قابل استفاده را دور بريزيد و براي كودك زير ده سال نيز وسايل بازي كه بايد به برق وصل شوند را نخريد.

۶-مناسب ترين و بهترين وسيله براي بازي كودكاني كه مي توانند بنشينند كتاب هاي تصوير دار و يا مكعب هاي پارچه اي و …. هستند.

۷-وقتي اسباب بازي مي خريد تنها به جنبه سرگرم كنندگي آن براي فرزندتان توجه نكنيد بلكه حتمآ بيشتر به جنبه آموزشي، يادگيري و علمي آن دقت كنيد اگر وسايل بازي درست انتخاب شوند مي توانند فكر كودك را بكار انداخته و استعداد و خلاقيت ذهني او را بكار انداخته و شكوفا سازند پازل،شكل هاي آموزشي و….از آن جمله هستند كه براي كودكان بسيار مفيد و سود مند هستند.

۸-اگر براي فرزندتان وسيله بازي متحرك از قبيل دوچرخه، اسكيت و …. را خريده ايد سعي كنيد خطرات احتمالي آن را به كودك گوش زد نماييد و توجه داشته باشيد كه از آنها در كوچه و خيابان شلوغ و يا حياطي كه داراي پله و احتمالآ استخر و …. باشد استفاده نكند چون ممكن است سبب حادثه شود.

۹-تمامي باطريها حاوي سرب و مواد شيميايي بوده و هرگونه تماس با آنها سرطانزاست لذا اگر اسباب بازي باطري دار خريده ايد به محل قرار گرفتن باطري چسب بزنيد و از تماس كودك با آن جلوگيري كنيد.

۱۰- براي كودك اسباب بازي گران قيمت نخريد خصوصآ اگر وضع مالي خوبي نيز نداشته باشيد سعي كنيد با خريد اسباب بازي هاي كم قيمت ولي همراه با مهر و محبت پدرانه نياز هاي عاطفي او را بر طرف سازيد يادمان باشد كودك شايد معناي پز دادن را نفهمد ولي مفهوم زيبا يي از محبت را هميشه در دل كوچك خود دارد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *