بازدید سرپرست فرمانداری نیشابور از محل اسکان زائران پیاده رضوی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

زائران پیاده رضوی , اسکان زائران پیاده رضوی , زائران پیاده

بازدید سرپرست فرمانداری نیشابور از محل اسکان زائران پیاده رضوی

سرپرست معاونت استانداری وفرمانداری نیشابور در آستانه ی سالروز رحلت نبی مکرم اسلام، شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) از پایگاه ها ومحل های اقامتی زائران بارگاه رضوی بازدید واز نزدیک درجریان روند خدمت رسانی به زائرانی که درمسیرمواصلاتی شهرستان به مشهد هستند قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری نیشابور؛ سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه این شهرستان در حاشیه این بازدید؛ نهادینه شدن فرهنگ زیارت پیاده به ویژه در نسل جوان را عامل موثری برای مقابله با توطئه های دشمنان در انحراف افکار عمومی جامعه و قشر تاثیرگذار جوان دانست واظهارکرد: این حرکت فرهنگی، ریشه در اعتقادات و باورهای دینی ما داشته و بزرگان دین در طول تاریخ مبادرت به این امر می نموده اند.

.

پذیرایی و اسکان زائران پیاده رضوی:

سعید شیبانی ضمن آرزوی توفیق برای ارایه خدمت هرچه مطلوب تر به زائران بارگاه ملکوتی امام رضا (ع)، این مجال را فرصتی مغتنم توصیف کرد و افزود: بیش از ۱۰ درصد از حدود سه میلیون زائری که در این ایام به مشهد مقدس وارد می شوند را زائران پیاده تشکیل می دهند که تمهیدات لازم برای پذیرایی و اسکان آنان صورت گرفته است.

نماینده عالی دولت درنیشابور ضمن تقدیر وتشکر از اقدامات صورت گرفته از سوی دستگاه های اجرایی جهت استقبال از زائران برایجاد زمینه های لازم جهت بهره برداری بیشتر معنوی از فرصت زیارت برای زائران تاکید کرد وادامه داد: حضور واستقبال مردم به ویژه جوانان در این کاروان های پیاده ازآثار وبرکات انقلاب اسلامی، رهبری های داهیانه ی مقام معظم رهبری و گرایش مردم به ارزش های دینی است.

.

اقدامات خود جوش خیران در شهرستان نیشابور:

رییس ستاد اجرایی خدمات سفر نیشابور به مشارکت نهادهای مردمی، اقدامات خودجوش خیران و بسیج امکانات دستگاه های اجرایی در شهرستان اشاره کرد و گفت: با همکاری تشکل های مردمی اقدامات شایسته ای در راستای ارتقای خدمت رسانی مطلوب به زائران فراهم شده است.

وی از برنامه ریزی درراستای تامین امنیت، سلامت و ایجاد شرایط مطلوب برای اقامت زائران به عنوان سه مولفه ی اصلی در خدمت رسانی به زائران یاد کرد و یادآورشد: برای تحقق این مهم از تمام ظرفیت های موجود در شهرستان استفاده شده است.

شیبانی با اشاره به راه اندازی بزرگترین کاروان زائران پیاده امام‌رضا(ع) کشور از این شهرستان افزود: علاوه بر خدمات رسانی توسط دستگاه های اجرایی در حوزه ی تامین امنیت،سلامت و بهداشت، اسکان، حمل و نقل ورفاه زائران، توجه به مسایل فرهنگی و تبیین سیره و فرهنگ رضوی به ویژه برای زائران پیاده مهم وحائز اهمیت است.

.

زائرین پیاده حامل پیام بشری اند:

سرپرست فرمانداری ویژه نیشابور زیارت پیاده را میراثی معنوی توصیف و تصریح کرد: با توجه به دسیسه دشمنان تشیع و شرایط خاص منطقه ، زائرین پیاده حامل پیام بشری اند و این افراد درمسیر اوج و تقرب گام برمی دارند لذا مسوولان لازم است در ترویج این فرهنگ مشارکت وهمکاری داشته باشند.

وی ادامه داد: باید از این ظرفیت در راستای تعظیم شعائر دینی و انتقال معارف شیعی به جامعه و جوانان استفاده کرد.

سرپرست فرمانداری ویژه نیشابور اظهار داشت: کمیته های ذیل این ستاد با همکاری دستگاه های اجرایی و تشکل های مردمی واقدامات خودجوش خیران،فعالیت های شایسته ای در راستای ارتقای خدمت رسانی و زمینه سازی مطلوب جهت بهره برداری معنوی از فرصت زیارت برای زائران ایام پایانی ماه صفرفراهم کرده اند.

شیبانی در پایان با تاکید بر تلاش در جهت ترویج فرهنگ میزبانی خاطرنشان کرد: باید از تمامی ظرفیت ها در راستای ارتقای میزان رضایتمندی زائران استفاده کرد.

.

فعالیت ۱۲۰ ایستگاه خدمات رسانی به زائران پیاده در شهرستان نیشابور:

گفتنی است تعداد ۱۲۰پایگاه و ایستگاه خدمات رسانی، شامل ۶۳ پایگاه در بخش میان جلگه،بخش مرکزی و داخل شهر نیشابور، ۵۷ پایگاه در بخش زبرخان؛ با ظرفیت پذیرش واسکان ۳۰ هزار زائر درهرشب با قابلیت افزایش تا ۵۰هزارنفر درهرشب،توسط ستاد خدمات سفرشهرستان تجهیز وآماده ارائه خدمت به زائران می باشدودر طول زمان اسکان واستقبال از زائران علاوه بر اقدامات پذیرایی صبحانه؛نهاروشام توزیع بسته های فرهنگی، سخنرانی، قرائت زیارت عاشورا و مداحی در بقاع متبرکه طول مسیر نیزاجرا می شود.

.

منبع: روزنه

.

جدیدترین اخبار نیشابور را در سایت نیشابوریا دنبال کنید

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *